Národní sportovní agentura

Presselmeldungen

29. prosince 2020

NSA registruje rekordní zájem o regionální investiční dotace

Národní sportovní agentura během pouhých 36 hodin od spuštění příjmu žádostí do dotačního programu „Regionální sportovní infrastruktura“ registrovala žádosti za 805 milionů Kč., což výrazně převyšovalo původní alokaci 600 milionů pro celý program. Vedení NSA ihned zareagovalo a zdvojnásobilo alokaci určenou pro tento dotační program na 1,2 miliardy Kč.

16. prosince 2020

NSA zveřejnila novou výzvu na podporu sportovních svazů

Národní sportovní agentura v pondělí zveřejnila zcela nově pojatou výzvu na podporu sportovních svazů, která ulehčí svazům v administraci. Nově na doposud vyhlašované oblasti podpory bude stačit svazům pouze jedna žádost. Výzva obsahuje i zvláštní podmínky pro Fotbalovou asociaci České republiky (FAČR), jejichž dotace bude vzhledem k nedávným událostem prověřována ve zvláštním režimu.

8. prosince 2020

Výkladové stanovisko Národní sportovní agentury k opatřením Ministerstva zdravotnictví platným od 8. 12. 2020

KDO NEMUSÍ NOSIT ROUŠKU (respirátor, ústenku, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének) od 8. 12. 2020:

1. prosince 2020

Vláda schválila Národní sportovní agentuře 2,3 miliardy na restart sportu

Vláda ČR na svém pondělním zasedání schválila materiál Národní sportovní agentury „Podpora sportovní infrastruktury – Restart sportu“ s alokací 2 300 milionů Kč. Schválený materiál je předkládán v souvislosti s řešením dopadů pandemie koronaviru COVID-19 na sektor sportu a urychlení rozvoje sportovní infrastruktury. 

3. listopadu 2020

Profesionálové se vrací do práce. Včetně sportovních soutěží

Návrat profesionálního sportu oznámili dnes na tiskové konferenci Národní sportovní agentury předseda NSA Milan Hnilička, předseda Českého hokeje Tomáš Král, předseda Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda a generální manažer reprezentace basketbalistů Michal Šob. V Síni slávy Českého hokeje, kde se tisková konference pořádala, oznámil Hnilička výsledky včerejšího jednání vlády.

14. října 2020

Vláda schválila vypsání programu COVID - Sport 2

Vláda České republiky na svém dnešním zasedání schválila vypsání programu COVID – Sport 2, který je určen na podporu sportovních soutěží a mezi oprávněné žadatele patří profesionální a poloprofesionální sportovní kluby. Administrovat tento dotační program bude Národní sportovní agentura ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu.

21. září 2020

NSA vypsala klíčovou dotační výzvu Můj klub 2021

Národní sportovní agentura vypsala výzvu „MŮJ KLUB 2021“, která představuje největší sportovní dotační podporu v České republice. Prostřednictvím této výzvy Národní sportovní agentura ročně financuje více než 6000 mládežnických sportovních organizací a patří tak mezi hlavní nástroje podpory a rozvoje mládežnického sportu v České republice.  

30. července 2020

První setkání se svazy přineslo spoustu podnětů

Ve středu devětadvacátého července se v pražském hotelu Clarion uskutečnilo historicky první setkání vedení Národní sportovní agentury s představiteli sportovních svazů. Více než devadesát zástupců sportů od nejmenších až po ty velké. Vedení agentury v čele s předsedou Milanem Hniličkou a místopředsedy Ivo Lukšem a Michalem Janebou představilo budoucnost financování českého sportu skrz dotační programy.

20. července 2020

Memorandum o spolupráci má pomoci rozvoji sportovní infrastruktury v ČR

V pondělí 20. července došlo k slavnostnímu podepsání Memoranda o spolupráci mezi Národní sportovní agenturou, Českým vysokým učením technickým v Praze, Českou Komorou Architektů a Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Signatáři memoranda se budou podílet na přípravě technokraticky objektivních materiálů, které budou sloužit jako podklad pro rozvoj sportovní infrastruktury v České republice.

30. června 2020

Největší setkání v historii. Agentura chce změnit pojetí a zlepšit marketing sportu handicapovaných

V úterý 30. června proběhlo v pražském hotelu Clarion pod hlavičkou Národní sportovní agentury dosud největší setkání se zástupci parasportu. V rámci celého dne věnovaného handicapovaným sportovcům nejprve proběhl dopolední seminář k předkládání koncepcí rozvoje jednotlivých druhů sportů pro zdravotně postižené sportovce, který byl určený primárně pro zástupce jednotlivých druhů handicapu a na to navazujících sportů. 

25. června 2020

Poprvé se sešla Národní rada pro sport. Chce cílit na financování trenérů a sportovní infrastruktury

Ve čtvrtek 25. května se v pražském hotelu Clarion poprvé sešla Národní rada pro sport. Poradní orgán předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky má celkem 27 členů včetně zástupců sportovců, šéfů sportovních organizací a dalších odborníků na problematiku financování sportu v České republice.

15. června 2020

NSA spustila příjem žádostí do programu COVID - Sport

Národní sportovní agentura představila konkrétní parametry výzvy programu COVID – Sport. Od 13 hodin spustila přijímání žádostí od sportovních organizací, kterým rozdělí jednu miliardu korun. Žadatelé by měli získat finance, pokud splní podmínky v rozmezí 3 – 4 týdnů. Program schválila Vláda ČR 1. června 2020.

2. června 2020

Vláda schválila miliardu pro program COVID – Sport

Předseda Vlády Andrej Babiš a předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička dnes na tiskové konferenci představili program restartu sportu v České republice. Díky programu s názvem COVID-Sport půjde na pomoc sportovním organizacím miliarda korun. Program, který má sportovním organizacím pomoci pokrýt výpadek příjmů během epidemiologické krize, schválila v pondělí vláda.

29. května 2020

Český antidopingový výbor má nové vedení

Tisková zpráva ke stažení v PDF. Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička a místopředseda Michal Janeba dnes jmenovali na základě výsledků výběrového řízení s účinností od 1. června 2020 do funkce ředitelky Antidopingového výboru České republiky paní Petru Volkovou. Antidopingový výbor ČR (ADV ČR) je nejvyšší orgán a výhradní odborné…

27. května 2020

Návrh na změnu některých daňových zákonů v souvislosti s výskytem koronaviru

Vláda České republiky na svém zasedání v pondělí 25. května 2020 schválila návrh zákona,kterým se mění některé daňové zákony a výrazně se dotýkají i sportovního prostředí. Protopřinášíme výklad Národní sportovní agentury, který je určen zejména pro sportovníorganizace organizující sportovní události, společnosti provozující lyžařské areály…

1. března 2020

Roadshow Národní sportovní agentury úspěšně zahájena

Tisková zpráva ke stažení v PDF Unikátní projekt v rámci českého sportu, Roadshow Národní sportovní agentury po všech krajích má za sebou první dvě zastávky – ve čtvrtek 27. února proběhlo setkání pro zástupce sportovních klubů, měst a obcí Jihomoravského kraje v hale Fakulty sportovních studií Masarykovy univerzity a o den později…

20. února 2020

Startuje Roadshow po všech krajích ČR

Tisková zpráva ke stažení v PDF Národní sportovní agentura plánuje na rok 2020 unikátní projekt, který v rámci sportu v České republice dosud nikdy neproběhl. Vedení Agentury se rozhodlo uspořádat tzv. Roadshow po všech republice, v jejímž rámci proběhne v jednom z měst každého kraje celodenní program pro zástupce hejtmanů a sportovních svazů z dané oblasti….

4. února 2020

Národní sportovní agentura zahájila svou činnost

Tisková zpráva ke stažení v PDF (Praha, 4. února 2020) Úvodní tiskovou konferencí oficiálně představila svou činnost nově založená Národní sportovní agentura, ústřední orgán státní správy. Zahajovací tisková konference proběhla symbolicky v aule historické budovy Tyršova domu na Malé Straně v Praze. Za přítomnosti novinářů zde byla představena vize financování českého sportu…

15 října, 2019

Vedení Národní sportovní agentury je kompletní

Tisková zpráva ke stažení v PDF (Praha, 15. října 2019) Předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička jmenoval své dva místopředsedy, Mgr. Iva Lukše a Ing. Michala Janebu. Národní sportovní agentura začíná nabírat první zaměstnance a připravuje se na převzetí kompetencí od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Předseda Národní sportovní agentury

Skip to content